Jak vyplést raketu

Firma Babolat zná přesně důležitost strun pro kvalitní celkovou účinnost tenisové rakety. Ve skutečnosti jsou tenisové výplety jakýmsi motorem tenisových raket. Kvalita vypletení určuje podstatné vlastnosti rakety. Proto dává smysl zajímat se o techniku vyplétání na vyplétacím stroji a dále hledat inovace v oblasti vyplétacích strojů.

Rakety jsou vyplétány na špičkových strojích Babolat Star 5 a Babolat Sensor Dual, které se řadí mezi vyplétací stroje 5. generace, a to dle postupu stanoveného ERSA ( EUROPEAN RACQUET STRINGERS ASSOCIATION) popsaného ve stringers – digestu pro jednotlivé typy raket v závislosti na stylu hry, výkonnostní úrovni a požadavcích jednotlivých hráčů.

 • dokonalá ergonomika je zajištěna kruhovitým pohybem držáků kleští, což zajišťuje optimální dosah po celé vyplétací ploše
 • snadné blokování/odblokování držáků kleští díky novému Babolat ergonomickému zamykacímu otočnému knoflíku
 • díky elipsovitému designu otočného stolu je zajištěna snazší manipulace s vyplétacím strojem
 • hlavní předností vyplétacího stroje Star 5 je multifunkční navigační systém v kg/Ibs
 • špičkový systém Pre-stretch přednapnutí strun
 • electronic linear traction system – elektronický přímočarý systém navíjení strun (automaticky se přizpůsobuje různým typům výpletů)

K odvedení perfektní práce a Vaší maximální spokojenosti dodržujeme tři základní cíle:

 1. Udržení originálního tvaru rámu a podmínek
 2. Instalovat neponičený výplet
 3. Dosáhnout vhodné tenze u každé struny a udržet tuto tenzi

Příprava k vyplétání:

Naprostou samozřejmostí je pro nás vstupní kontrola rakety, pomocí které Vám nabídneme optimální servis. Dle Vašeho přání Vám opravíme grip nebo správně navineme omotávku. Díky tomu se řadíme mezi „Profi-Racquet Technician“.

1. Vizuální kontrola rámu

Prvním krokem, než se pustíme do samotného vyplétání rakety, je vizuální kontrola rámu. Strukturální popraskání je často způsobeno opotřebováním rakety, ale stejně tak může být výsledkem špatného zacházení s raketou. Takto poškozený rám by sice vydržel proces vypletení, ale pravděpodobně by Vám praskl během hry.

2. Vystříhávání výpletu

Využíváme metodu diagonálního stříhání výpletu, která minimalizuje zatížení rámu. Vždy postupujeme od středu směrem ven.

3. Kontrola průchodek

Výměna průchodek (grommetů) je jednou z technických vymožeností, kterou prodloužíme životnost výpletu. Bohužel průchodky  nevydrží na vždy, a čas od času potřebují výměnu nebo opravu.

4. Upnutí rámu rakety do stroje

Správné upnutí rakety do stroje je rozhodujícím faktorem naší práce při vyplétání rakety. Správná upínací procedura nám zajistí optimální a bezpečnou instalaci strun.

5. Rozmotávání/kontrolování/měření výpletu

Během rozmotávaní a měření potřebné délky výpletu kontrolujeme celou délku struny, čímž zamezíme výskytu případných vad.

Vlastní vyplétání:

6. Vyplétat s jedním kouskem výpletu, nebo se dvěma?

Předtím, něž začneme vyplétat, se rozhodujeme, zda budeme pracovat s jedním, nebo se dvěma kousky výpletu. Preferujeme vyplétání načtyři uzly.  Postupujeme však vždy individuálně podle typů raket a výpletů.

7. Protahování krátkých a dlouhých strun

Instalace krátkých strun vždy vyžaduje zvláštní pozornost u následujících bodů:

 • utahování začínajícího uzlu
 • správné vlnění strun
 • předcházení spálení a tření
 • utahování uzlu

8. Formování uzlu

Po napnutí posledních dlouhých strun zakončujeme proces vyplétání dvojitým uzlem, který je na rozdíl od jednoduchého uzlu pevný a zaručuje dvojitou ochranu zabezpečení výpletu.

9. Finální úprava strun

Na závěr je důležité vyrovnat struny tak, aby byly v pravém úhlu. To zaručí větší kontrolu nad míčem při hře.

10. Kreslení loga

Kreslení loga je posledním dotekem u čerstvě vypletené rakety. Skoro každý profesionální hráč má na výpletu logo. Loga však také používá většina rekreačních hráčů.

 

kde nás najdete | kontakty | registrace

NÁKUPNÍ KOŠÍK » Položek: 0
0,00 Kč

Dodavatel

GIACOMINI CZECH, s.r.o.
Erbenova 15
466 02 Jablonec nad Nisou 

Telefon:(+420) 737 079 727
Fax:(+420) 483 736 070
E-mail:info@arnesport.cz
Web:www.arnesport.cz

GPS: 50° 43.9650' N, 15° 11.4878' E

PROVOZNÍ DOBA PRODEJNY

po-čt 7:30 - 15:00
pá     7:30 - 14:00
polední přestávka 12:00 - 12:30

Rychlý kontakt