Výběr badmintonové rakety

Rozdělení badmintonových raket:

 
 

Ve sportu jako je badminton, je raketa se správným gripem, správným napětím výpletu a správnou hmotností tím pravým nástrojem jak se stát dobrým hráčem.

1. Napětí výpletu badmintonové rakety

Siloví a agresivní hráči používají obvykle badmintonové rakety s vysokým napětím výpletu, naopak hráči, kteří nedávají do hry takovou sílu a hrají spíše technicky a lehce, většinou užívají rakety s nízkým napětím výpletu.

2. Grip badmintonové rakety

Jestliže badmintonovou raketu držíte příliš těsně, zkuste jinou raketu nebo zkuste zvětšit grip omotávkou. Hodně hráčů má rádo větší grip protože raketu pak cítí v ruce stabilnější, nicméně badminton je hra úhlů a doteků a i menší grip může dát hráči výjimečnou přizpůsobivost, kterou potřebuje pro vytvoření rozmanitých úderů.

3. Vyvážení badmintonové rakety

Najděte si badmintonovou raketu, která bude vyvážením příslušet právě vám a vašemu stylu hry. Badmintonová raketa s vyvážením do hlavy dává úderům více dynamiky a kvality a to je vhodné pro silové a agresivní hráče.
Rovnoměrně vyvážená raketa je vhodná pro hráče, kteří nemají silový a agresivní styl a umožňuje hrát rychleji a více pružněji.

4. Hmotnost badmintonové rakety

Najděte tu správnou hmotnost vaší badmintonové rakety. Trenéři říkají , že začátečník by měl začínat s mírně těžší raketou, neboť tato badmintonová raketa poskytuje větší stabilitu. Poté může přejít k lehčím raketám, které jsou ovladatelnější a umožňují rychlejší hru.

5. Pružnost badmintonové rakety

Badmintonové rakety mohou být pružné nebo tuhé. Agresivní hráči nejčastěji používají tuhé badmintonové rakety. Hráči orientovaní spíše na kontrolu a přesnost používají většinou pružné badmintonové rakety.

kde nás najdete | kontakty | registrace

NÁKUPNÍ KOŠÍK » Položek: 0
0,00 Kč

Dodavatel

GIACOMINI CZECH, s.r.o.
Erbenova 15
466 02 Jablonec nad Nisou 

Telefon:(+420) 737 079 727
Fax:(+420) 483 736 070
E-mail:info@arnesport.cz
Web:www.arnesport.cz

GPS: 50° 43.9650' N, 15° 11.4878' E

PROVOZNÍ DOBA PRODEJNY

po-čt 7:30 - 16:00
pá     7:30 - 14:00
polední přestávka 12:00 - 12:30

Rychlý kontakt