Výběr tenisového výpletu 

Tenisový výplet je důležitou součástí rakety a podstatně ovlivňuje celkový dojem a kvalitu hry.
Dobrá volba výpletu vyzdvihuje vlastnosti rámu a možnosti hráče.

K tomu, aby výplet dobře hrál, musí být z dobrého materiálu, mít dobrou konstrukci a průměr.
Nejkvalitnějšími výplety jsou přírodní struny , které jsou vyráběny z hovězích střev. Je to nejstarší a stále nejlepší tenisová technologie.

 Materiály:

  • nylon: syntetické struny
  • přírodní střívko: jednoznačně nejlepší, ale nákladné
  • polyester: velmi odolná struna, nehodí se pro začátečníky a rekreační hráče
  • kevlar: nejvíce odolný materiál, nehodící se pro začátečníky, je velmi tuhý, takže je často kombinován s nylonem ( hybridy)

Průměr výpletu:

Výplety se vyrábí v průměru od 1 mm do 1,5 mm. Nejpoužívanější je rozmezí 1,18 – 1,35 mm. Platí zde čím větší průměr, tím větší výdrž a menší pružnost výpletu a naopak.

Napnutí strun:

Obecně platí, že měkčí výplet umožňuje větší sílu a tvrdší výplet kontrolu míče. I když už hráč nepotřebuje tolik síly, ale více se orientuje na kontrolu, tím, že zvolí tvrdší výplet, ke kontrole se stejně nedostane. Pravidlo je proto velmi jednoduché,  začátečníkům  doporučujeme výplet měkčí, zkušeným hráčům pak výplet tvrdší.

Každá raketa má doporučené hodnoty napnutí strun a pokud nemá hráč specifické přání, měl by si nechat vyplést raketu na prostřední hodnoty.

Typy výpletů:

- pro sílu: jakmile míč udeří do strun, ty absorbují jeho energii, razantní struna je schopná absorbovat energii dopadajícího míče a maximum této energie vrátit míči nazpět
- pro kontrolu: někdy mají hráči k dispozici dostatek vlastní energie, potřebují však lépe kontrolovat míč, tyto struny poskytují zvýšenou kontrolu míče za účelem jeho přesného umísťování s maximálním citem
- pro trvanlivost: hlavní příčinou praskání strun je tření, jak se struny o sebe třou při pohybu vpřed a vzad, mohou se naříznout, když se zářezy příliš prohloubí, struna praskne
- pro ochranu paže: při úderech míče do rakety vznikají vibrace, které mohou způsobit tenisový loket, mimořádně měkké struny optimálně tlumí vibrace způsobené dopadem míče, což zaručuje pohodlí
- pro lepší rotaci
- pro větší komfort


Pokud si chcete  tenisu užívat a mít dobrý pocit ze hry, pak nepodceňujte výběr vhodného výpletu. Vybírejte podle svého stylu hry a tenis bude vaším velkým potěšením.

kde nás najdete | kontakty | registrace

NÁKUPNÍ KOŠÍK » Položek: 0
0,00 Kč

Dodavatel

GIACOMINI CZECH, s.r.o.
Erbenova 15
466 02 Jablonec nad Nisou 

Telefon:(+420) 737 079 727
Fax:(+420) 483 736 070
E-mail:info@arnesport.cz
Web:www.arnesport.cz

GPS: 50° 43.9650' N, 15° 11.4878' E

PROVOZNÍ DOBA PRODEJNY

po-čt 7:30 - 15:00
pá     7:30 - 14:00
polední přestávka 12:00 - 12:30

Rychlý kontakt